Senzatii de urinare noaptea frecvente, desi cantitatea de urina este putina?

Urinare excesiva

Postata de MembruMobileApp1483441275 cu 7 ani in urma.

De cateva luni de zile am aceasta problema si deja devine deranjant, la modul in care nu ma mai pot odihni deloc noaptea cum obisnuiam... Ca sa descriu problema pe scurt: desi consum foarte putina apa inainte de ora de culcare, ma trezesc cam dupa vreo 2-3 ore din cauza senzatiei de urinare. Cand sa urinez insa, cantitatea este foarte putina, desi simt ca am "golit" complet vezica. Si procesul se repeta odata la aprox. 3 ore noaptea. Este ca si cum vezica urinara raporteaza prea devreme creierului senzatia de urinare, desi in trecut nu era asa - ma trezeam doar dimineata si urinam o cantitate foarte mare deodata. Ar putea fi ceva ce tine de sistemul nervos? Am sub 20 de ani si nu cred ca am inca probleme cu prostata.
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Utilizator11571425708

acum 4 ani

Buna seara , acum ceva timp mi-am făcut analize pentru ca urinam des , și am crezut ca este de la rinichi , însă după analize doctora mi-a spus ca am probleme cu coloana și am făcut examen de urina si nh mi-a ieșit nimic, iar acuma am momente când mă duc și noaptea la toaleta , urinez cam des și nu știu de ce. Oare e frigul devină?sau se poate sa fie de la coloana ??? Multumesc