S a confruntat cineva cu urinare,la copil,6 ani,în timpul zilei foarte des??

Urinare excesiva

Postata de Utilizator11630252169 cu 2 ani in urma.

Fetita mea,6 ani,urineaza des,în timpul zilei,cantități mici de urina,ac***a senzația că nu poate să țină.Repetate analize și Ecograf, toate Ok,făcute de mai multe ori.Ultima dată,i s a recomandat,sa incercam,cu inkontan 30 mg,câte o jumate de pastila ,însă am rețineri ac***a in vedere ca în prospect este contraindicată copiilor sub 12 ani...Ce ma sfătuiți?Multumesc

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Infectiile-urinare-la-copii/infectiile-urinare-la-copii-inalte-si-joase_200

Utilizator11630252169

acum 2 ani

In urma controlului medical am primit aceasta recomandare,ptr fetita 6 ani-tratament cu inkontan 30 mg,câte o jumate de pastila ,însă am rețineri ac***a in vedere ca în prospect este contraindicată copiilor sub 12 ani...Ce ma sfătuiți?Au mai fost copii care au primt acest tratament?sub varsta de 12 ani?orice sfat,indrumare este binevenita!Multumesc din suflet!