Pleoapă umflară și dureri la atingerea ochiului și când clipesc ?

Ulcior

Postata de Sorina Antonia cu 2 ani in urma.

Buna ziua,am 19 ani de 5 zile mi-a apărut o problema la ochii ,am pleoapa umflă sub ochii , durere la atingere și mai ales când clipesc ,puțin uscat și văd puțin în ceață .
Am fost la medic am primit câteva picături dar e tot mai RAU durerea și umflatura ,ce îmi recomandați și ce credeți că ar putea fi ,va rog frumos că nu mai știu ce să fac dacă puteți să îmi răspundeți cat mai repede .🥺🥺
Va mulțumesc frumos anticipat!🤗

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/prim-ajutor-in-caz-de-inflamatie-a-pleoapei-blefarita_1787