Voma cu sange

Ulcer

Postata de laurrina cu 11 ani in urma.

ma arde foarte tare in capul pieptului si am senzatie de foame permanenta,stari de voma,iar cd vomit vomit cu sange,ce poate fi?mentionez ca in ultimul timp am luat f multe medicamente si antiiotice pt dantura.Pot fi ele o cauza?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil sa fie o boala ulceroasa gastro-duodenala la mijloc. Pentru aceasta, este recomandat sa consultati un medic gastroenterolog ( efectuarea endoscopiei digestive superioare).

cristina

acum 10 ani

Daca copilul a vomat singe putin inseamna ca are ceva la stomac?