va rog sa imi dati un rasp urgent

Ulcer

Postata de tzibanaaa cu 13 ani in urma.

buna ziua. am nevoie de un rasp urgent va rog.cat costa o operatie de cancer la stomac?daca nu stiti exact,cat ar ajunge cu aproximatie? multumesc mult

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 13 ani

Unde, in strainatate? In privat? In spitalele de stat din Romania, pentru un roman, nu costa nimic, ca si orice alta interventie.

tzibanaaa

acum 13 ani

in romania,in spitalele de stat e gratis? chiar si pt cineva care nu are asigurare de sanatate?si in clinicile private din romania cat ar costa? multumesc pt rasp

Iuli

acum 13 ani

Da, in Romania operatiile sunt gratis la stat. La clinicile private din cate stiu nu se opereaza cancere. Este ceva mult prea complicat si grav pentru a fi tratat intr-o clinica privata. Puteti insa sa sunati si sa va interesati, dar alegeti cu mare grija. Nu stiu sa va spun in cazul neasiguratilor ce se intampla. Nu inteleg totusi de ce ar fi cineva neasigurat la noi in tara. Pentru mai multe informatii, incercati sa sunati la sectiile de oncologie ale catorva spitale (Urgenta Floreasca, Universitar, poate Fundeni) si veti obtine mai multe informatii.

tzibanaaa

acum 13 ani

problema e ca nu sunt din bucuresti.sunt din iasi.e vorba de mama mea care nu are asigurare de sanatate..tocmai de asta am intrebat intai aici ca sa stiu in ce "parte" sa apuc..daca totusi stie cineva ce se intampla in cazul in care nu esti asigurat,sau daca totusi exista posibilitatea unei operatii in cadrul unei clinici private care ar fi costul acesteia, astept cu nerabdare raspunsuri .va multumesc din nou pentru atentia acordata.

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Va rog sa ma contactati la nr. de tel. 0722549395
Cu stima

Dr Laurentiu Ungurianu

acum 13 ani

Interventiile chirurgicale sunt platite doar in unitatile private , cu tarife care variaza de la unitate la unitate . In unitatile de stat actul medical nu se plateste , el fiind decontat de Casa de Asigurari de Sanatate.
Cu stima

tzibanaaa

acum 13 ani

multumesc pt raspunsuri..la unitatile privatecare ar fi o medie de preturi ?ceva cu aproximatie ?pentru a imi face o idee.pe unde am intrebat,nu da un pret.multumesc