un sfat ,un raspuns daca se popate

Ulcer

Postata de tesla cu 11 ani in urma.

Da circa o saptamana ma simt balonat si uneori scaunul iese cu sange , nu dureri nu varsaturi s-au alte simtome de care am m-ai citit.
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati o colonoscopie in vederea identificarii cauzei simptomelor dumneavostre. Orice sangerare anala trebuie investigata.

Victoras

acum 11 ani

Ar ajuta un scaun moale tot timpul.Maninca prune,piersici sau struguri dimineata pe stomacul gol.Salata verde si varza, asisdereaAjuta ,ca toate au fibre si sunt ca o matura pt. intestin.Ar mai folosi Protolog sau proctoglivenol supozitoare de 2 ori/ zi.Sanatate!!