Un diagnostic

Ulcer

Postata de rodica191070 cu 13 ani in urma.

Ma numesc Timis Ioan,am 60 de ani si am diagnosticul BRGE,Gastrita cr eritematoasa exudativa,Ulcer cr. dd st A1.Vreau sa stiu ce fel de boala este si cu ce se trateaza.

am facut urmatorul tratament Nexium de 40 mg,Metoclopramid,Kp***ax,Metronidazol.Va rog sa-mi spuneti daca este tratamentul bun si daca este o boala foarte periculoasa.Va multumesc foarte mult.

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Medicul care v-a dat diagnosticul trebuie sa va explice ce e si sa va dea un tratament, nu sa il primiti online!

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 13 ani

BRGE inseamna boala de reflux gastro-esofagian (acidul gastric reflueaza la nivelul esofagului). Gastrita inseamna o inflamatie a mucoasei stomacului, iar ulcer duodenal inseamna ca aveti o leziune la nivelul duodenului, cauzata de aciditatea crescuta, de anumite bacterii (precum Helicobacter pylori) si/sau de dezechilibrele alimentare. Aceste afectiuni pot avea risc de complicatii in masura in care nu se respecta tratamentul corect si masurile dietetice. Numai medicul care v-a prescris tratamentul este cel mai in masura sa va spuna daca tratamentul a avut efect, daca mai trebuie continuat si in ce fel.

Gabi

acum 13 ani

Stiati ca exista un aparat total inofensiv care va scaneaza intreg organismul la nivel de celula si va spune starea sanatatii la fiecare organ in parte la un pret derizoriu, fara recoltare sange si fara radiatii? Tratamentul este naturist si personalizat pe fiecare pacient in parte. Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz