ulcer

Ulcer

Postata de ralukuzza26 cu 12 ani in urma.

buna ziua!tocmai ce am fost si mi-am facut o radiografie cu bariu si mi-a aparut pe acel ecran in stomac ceva ca un vierme,care se tot misca,am intrebat doctorul si mi a spus ca nu este nimic grav,dar nici nu mi-a spus cu exactitate despre ce este vorba!credeti ca este normal sa imi apara acel vierme sau ce o fi el?mi-a spus ca am ulcer gastroduodenal si atat!va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă este un singur ˝vierme˝ este normal. Acel aşa-zis de d-vs ˝vierme˝ este de fapt dâra de bariu de la nivel gastric

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din descrierea dumneavoastra, acel ''vierme'' nu este decat exprimarea grafica a trecerii bariului prin stomacul dumneavoastra si nu aveti de ce sa va temeti din punctul acesta de vedere. adevarata problema este prezenta ulcerului gastro-duodenal pentru care trebuie sa urmati un tratament adecvat si o dieta corespunzatoare, in functie de stadiul ulcerului.

va urez o zi buna

jarneamariana

acum 8 ani

Nici un vierme nu traieste in stomac