ulcer & helicobacter pylori

Ulcer

Postata de pinez cu 9 ani in urma.

buna ziua am 46 de ani si anul acesta am fost diagnosticat in urma analizei endoscopice,cu ulcer gastric si helicobacter pylori ,am urmat tratament 10 zile cu antibiotice(amoxicilina,claritromicina )si controloc timp de doua luni,dar din cate imi dau seama fara efect.Credeti ca tinctura de propolis ajuta mai mult ? sau daca stiti altceva...Multumesc !

Raspunsuri (4)

Mirna

acum 9 ani

Goldenseal, mastic gum si probiotice de exemplu. Sunt naturiste si le gasesti la plafar.

pinez

acum 9 ani

Multumesc mult Mirna am sa incerc si cu aceste medicamente .

gheorghe

acum 9 ani

Buna ziua.Eu am afacut tratament naturist cu colostrum , mastic gum si broccoli care m-a ajutat sa scap de helicobacter pylori.Multa sanatate va doresc!

marian2014

acum 9 ani

de cativa ani am fost diagnosticat cu esofagita de reflux si mai scria pe biletul de la endoscopie ,ceva exudativa si erimatroasa(Acum rezultatele sunt la medicul de familie),vreau sa spun ca eu,nu am intrerupt pansamentul gastric pana in 2014 septembrie, cand un prieten m-a indrumat la clinica Mediproct ,unde am cautat pe dr.ANDREI ADRIANA.(o gasiti si la sp.Fundeni). doamna doctor mi-a facut de cateva ori consult,apoi mi-a dat un tratament foarte usor,mi-a intrerupt pansamentul gastric(mi a spus ca inseamna ca nu am stomac daca iau intruna acest tratamen cu pansament) .pot sa spun ca durerile din capul pieptului au disparut,mananc mult mai bine.Pot sa spun ca multumesc lui dumnezeu ca,m-am linistit.Nu este o reclama dar,nu-ti spun dute acolo ,dar trebuie incercat orice face bine la sanatate!