Tratamentul carcinomului cu localizare initiala necunoscuta

Ulcer Hemoragii digestive superioare Anastomoze intestinale

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

dl eu ma confrunt de ceva vreme cu o gastrita duodenala ce acum sa transformat an ulcer perforat deoarece cand am scaun e cu sange cam 90 la suta cu sange uneori nu mereu asa mult ce ma sfatuiti sa fac?acum o luna am luat de la medic o reteta ce contine urmatoarele maalox,omez,venter si nu prea a avut efect iar acum am reanceput tratamentul tot cu astea,ce ma sfatuiti?cu respect

Raspunsuri (7)

Nora5

acum 15 ani

Cine a pus acest diagnostic?
Ulcerul perforat este o boala foarte grave, mergeti de urgenta la medic.
Poate este vorba de hemoroizi

Dorina6899908

acum 15 ani

Cine a pus diagnosticul de ulcer perforat???????daca ar fi fost asa ceva,ajungeai automat la urgenta,cu niste dureri groaznice.....Ar fi ff. bine daca ai merge la gastroenterologie pt. a face o colonoscopie ,sange in scaun ar avea cauza in probleme ale colonului.

kelemen39

acum 13 ani

Pentru cei care au probleme cu sistemul digestiv si excretor, luati un tratament naturist timp de 1-2 luni cu sulforaphane 2000mcg, mastic gum si colostrum, va costa undeva la 200 lei, va reface flora intestinala, regleaza nivelul bacteriilor, inchide ranile, scapati de reflux....cautati despre produsele astea pe google, sau goagal :))))))

marilena

acum 12 ani

vad ca mesajul este vechi, dar poate mai primesc raspuns. unde gasesc sulforaphane 2000mcg, mastic gum si colostrum? la plafar? farmacie? e si o schema de tratament? multumesc anticipat!

Mihaela25153653

acum 15 ani

Va pot oferi citeva produse naturale 100% pe baza de aloe vera forte bune care va pot ajuta. putem vorbi pe mess [email protected] sau la tel. 0745005188. Alegerea o faceti dumneavoastra. Doamne ajuta

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am fost operata de cancer de colon in 2007 operatie reusita.La un an am facut colonoscopia si colonul este fara leziuni iar anastomoza supla..dar azi am fost la doctor care mi-a facut un tuseu anal si mi-a spus ca am un polip mic.Atat.ce trebuie sa fac?

un eu

acum 14 ani

sange clar in scaun nu este cauza unei hemoragii digestive superioare, deci nu e un ulcer perforat, mai degraba hemoroizi sau ceva la colon.
@membru85926: tinand cont de antecedente, m-as sfatui cu oncologul, de preferat la chirurgie oncologica, as dori sa fac un examen histopatologic la acel polip si eventual extirpare cu rezectia zonei respective.