scaun cu sange

Ulcer

Postata de aldearocsana cu 10 ani in urma.

buna ziua,scriu in numele mamei mele,50 de ani,care nu vrea sa se duca la doctor nicicum...de ceva vreme se plange de balonari,dureri in partea stanga,diaree iar ieri mi-a zis ca a avut din cand in cand scaune cu sange proaspat(cand ii aparea cate o constipatie.mentionez ca este fumatoare si face abuz de medicamente antiacid si pt migrene(codamin,ibuprofen).ma puteti ajuta cu un tratament in ideea in care refuza cu incapatanare sa vada un medic.va multumesc

Raspunsuri (2)

Sabrina Constantin

acum 10 ani

Este posibil ca mama dumneavoastra sa aibe paraziti intestinali sau hemoroizi.

Pentru parazitii intestinali ii recomand pachetul de detoxifiere si deparazitare format din tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare. Pachet Dr. Hulda Clark. Elimina toti parazitii din organism.

Pentru hemoroizi: zeolitul lichid imbunatatit cu DHQ + bai cu galbenele

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Astfel de sangerari trebuie investigate. Ele pot proveni de la hemoroizi anali, fisura anala, boala inflamatorie intestinala, polipi, etc.
Ar fi bine sa o convingeti ca numai consultul medical de specialitate ( medicina interna) poate stabili diagnosticul.