S-a agravat boala?

Ulcer

Postata de anna.m cu 11 ani in urma.

Buna seara!Am 19 ani si in urma cu 8 luni am fost depistata cu ulcer gastric.mi s-a recomandat un tratament care mi-a ameliorat durerile timp de o luna de zile si apoi au reaparut..tin sa mentionez ca nu am respectat regimul alimentar si consum foarte multa coca-cola.la momentul actual in fiecare dimineata am stari de voma si in cavitatea bucala am o secretie ciudata si amara si dureri de stomac...am avut o criza de 3 zile in care nu puteam sa ridic capul de pe perna,stari de voma si dureri groaznice de stomac insa nu m-am dus la medic ci am luat ce mi-a dat de la farmacie gen:famatidina si am mai luat ce mi-a prescris medicul:NEXIUm si NEO-enduxis.s-a agravat boala de atunci si pana acum?

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Ac***a in vedere ca nu ai respectat regimul alimentar si tratamentul impus de medic, si ai si facut abuz de sucuri acidulate este posibil ca ulcerul sa se fi agravat. Mergi neaparat la medic pentru o noua evaluare si un nou tratament pentru ca nu este de joaca cu ulcerul.

Cornelia, Craiova

acum 11 ani

Buna,
Incearca Homeopatia, care are rezultate bune, in probleme de sanatate. Spun din experienta avuta in familia mea, cu rezultate bune, aplicand Homeopatia, la multe probleme. Foarte important este sa gasesti un homeopat bun, deoarece homeopatia are rezultate, dar aplicata cum trebuie.
Iti doresc sa iti ajute Dumnezeu sa gasesti un homeopat bun, asa cum am gasit noi!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

In principiu, dupa terminarea tratamentului se recomanda reevaluare pentru a confirma vindecarea ulcerului. Asa ca, adresati-va medicului curant.

anna.m

acum 11 ani

multumesc foarte mult pentru sfaturi!