RĂSPUNDEȚI VĂ ROG

Ulcer

Postata de alexandra.90 cu 8 ani in urma.

În urmă cu o lună de zile m-am prezentat la medic cu dureri foarte mari de stomac, în capul pieptului, balonări, constipație și stări de greață (nu foarte puternice). Mi s-a spus rapid că am o formă ușoară de ulcer și mi s-a dat tratament cu Emmanera, Ibutin și alte două tipuri de pastile irelevante, întrucât nu și-au făcut niciunul efectul. După ce luam Emmanera, simțeam înțepături în stomac care dispăreau după câteva minute.
După terminarea tratamentului de o lună (am ținut și regim, în mare parte doar cartofi fierți, carne fiartă, morcovi fierți - rar -, paste făinoase) durerile de stomac persistă, ba chiar parcă sunt mai grave. Acum simt o oarecare arsură slabă la nivelul stomacului care se ridică până în piept - inimă.

Raspunsuri (2)

babadragos

acum 8 ani

pote e vorba de linfonu hodkin si eu am avut sub brat un ganglion nu galma mia luat biopsie si am facut kimoterapie

babadragos

acum 8 ani

si stomacu ma durea putin laanceput