probleme stomac

Ulcer

Postata de mandyc93 cu 13 ani in urma.

sal...in urma q un am fost diagnosticat cu gastrita cronik.Am urmat tratamentul,dar d cateva zile iar ma supara stomacul.,am dureri,nu am pofta d mancare,stare generala p***a.varsaturi...,,Si ar dori sa stiu dak este vreun tratament naturist care sa imi faca bine..sau dak simptomele astea sunt d la altceva si nu d la stomac..C ma sfatuiti sa fac?//

Raspunsuri (5)

sara

acum 13 ani

buna, bogdan!

parerea mea:
1. (re)fa o endoscopie sa vezi ce e acolo inauntru
2. alimenteaza-te simplu-sanatos-cat mai putin prelucrat
3. fa o clisma - asta curata colonul, de acolo pot aparea multe probleme digestive. cum se face asta, de ce ai nevoie afli de pe net, este si un site cu informatii - http://www.fa-clisma.ro

Adrienne

acum 13 ani

Mergi la un gastroenterolog, fa o gastroscopie ,sa vada daca s-a vindecat gastrita sau s-a transformat intr-un ulcer ,eventual. Sucul de Aloe Vera este recomandat in astfel de afectiuni, totusi este bine de facut acest control.

Tolerantul

acum 13 ani

eu am avut ulcer gastroduadenal si l-am tratat cu propolius, miere de albini cu lapte de vaca(natural) si diferite terciuri... nu minca prajit, gras, iute , acru si tot asa

Lucian

acum 11 ani

Tolerantul spune-mi te rog si mie mai exact cum te-ai tratat de ulcer cu propolis si miere si lapte...

adriana

acum 13 ani

de cativa ani in coace dimineatza cand ma trezesc am stari de voma...uneori mai si vomit suc gastric...nu inteleg de ce...daca am o bomboana sau o guma in gura imi vine sa vars...imi vine sa mai vomit si de la diferite lucruri minore...daca vreau sa i-au o aspirina sau orice alta pastila de aceeasi dimensiune aceeasi senzatie de voma o am...nu inteleg ce este...sa fie cumva un inceput de gastrita?...eu nu mananc dulce...