probleme gastro

Ulcer

Postata de seminte1 cu 10 ani in urma.

Indiferent de felul de mancare pe care il mananc am stari de voma aproximativ pe fiecare zi , plus balonari si senzatia de deranjare la stomac (doar senzatie). Tratament pe care l-am urmat : Rantidina Ibutin Metroclopamid Nexium (plic) Famotidina Espumisan Gasex Dicarbocalm Persane Motilium Redigest Plant Omez Normix . La ecografie diagnostic colecist strangulat . Am luat Fiobilin Colebil Bilicol plus ceaiuri de la fares : pt vezica biliara. Regim mancare mai mult fiarta dar fara rezultate ...Precizez ca pe langa starile de voma (uneori mi se alege mancare si nu o vomit in intregime ,doar o parte ) mai am si reflux gastroesofagian . Va rog daca puteti sa imi recomandati un tratament (Cred ca medicamentele au fost prea multe si de aceea nu si-au facut efectul )si analize sau investigatii . Am 18 ani ,si nu sunt insarcinata . Aceste simtome le am de 1 an pe parcursul acestui an am urmat diverse tratamente cu medicamentele precizate mai sus . multumesc anticipat .

Raspunsuri (1)

florentina74

acum 10 ani

buna,de ce suferi tu acum , am suferit eu acum 5 ani si nu stiu cate tratamente fara rezultate am luat ,am facut si endoscopie ,toate duceau la gastrita. imi era rau ,f rau si apa pe care o beam o vomitam ,burta ma durea ,stomacul ma durea ,nici eu nu mai stiam ce ma doare ,slabisem 7 kg in 2 sapt,.intr-o zi ma intreaba o asistenta de la mine dupa scara daca am facut analiza ptr depistare de bacterie HELICOBACTER PYLORI am fost am facut analiza si mi-a iesit pozitiv. am fost la doctor mi-a dat 2 antibiotice si 1 pansament stomacal ( in doua randuri ) si in 6 luni si de atunci ma simt mult mai bine. te sfatuiesc sa faci aceasta analiza. poti sa faci aceasta analiza din sange si daca este pozitiv mergi la doctor si iti doresc multa sanatate!