Probleme cu greutatea prea mica

Ulcer

Postata de Katharzis cu 11 ani in urma.

buna am 22 de ani si problema mea a inceput sa apara inainte cu o luna sa fiu diagnosticat cu ulcer gastro-duodenal. Aveam 17 ani 170cm si 60 de kg. dupa terminarea tratamentului am observat ca nu mai luam in greutate si in prezent am 22 de ani 175 cm si 55 de kg... Ma simt slabit si obosit. Nu tigari, nu droguri... Somn 8 ore pe noapte... Vreo idee? Medicul a zis ca am metabolismul accelerat... ;)) dar totusi nu ma ajutat prea mult replica lui in problema mea

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati medicul endocrinolog pentru evaluare.

Katharzis

acum 11 ani

Am fost acum 4 luni la recomandarea medicului de familie si mii sa spus ca , problemele mele cu greutatea nu au cauze endocrine :((. Si sa consum 4-5 mese bogate in proteine si sport... Asta nu a functionat pentru mine inafara de o durere de ficat pana mii sa spus tot de catre iei sa incetez cu regimul care mii l-au recomandat. Nu mai am prob cu ficatul dar problema mea persista. Va multumesc pentru raspunsul prompt si imi cer iertare pentru dificultatiile in care v-am pus