poate ulcer?!

Ulcer

Postata de vVviolet cu 12 ani in urma.

Acum 1 an am avut dureri groaznice de stomac,am urmat tratament si mi-au disparut.Recent,am facut enterocolita si mi s-a dat tratament cu cipro quin,no spa,piafen si omeprazol.Dupa 3 zile am avut dureri groaznice de stomac,am oprit tratamentul,am fost la medic si mi-a recomandat nexium pt 3 saptamani,ibutin 1 luna si magneziu 2 luni.Cu toate acestea durerile sunt mai rare,dar am o senzatie usoara de voma dupa masa.Acum folosesc ceaiul de tataneasa care cred ca da randamente mai bune.Intrebarea mea este:Cum pot sa scap de starea de voma?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru efectele antivomitive se poate incerca infuzia din musetel, menta. de asemenea medicul curant va poate indica un tratament prokinetic (administrat inaintea fiecarei mese principale). incercati sa aveti mese reduse cantitativ si dese.