PH-ul

Ulcer

Postata de killerash cu 14 ani in urma.

buna, am si eu o intrebare , as dori sa stiu daca sucul gastric se scoate din organism, daca da , cum? anume pt a masura PH-ul in organism...... si as dori sa stiu daca ar fi posibil de introdus o sonda mai mica sigur, in sonda endoscopului, care in timpul examinarii stomacului sa masoare si PH-ul......

Raspunsuri (1)

Doctor Denman L.H. biolog marin

acum 13 ani

Tehnic vorbind , se poate , practic ...... depinde de ce fel de endoscop se foloseste .In loc sa-ti pierzi vremea pe net , mai bine du-te la un medic care se ocupa cu endoscopiile .Iti poate da mai multe informatii decat un biolog marin ce se ocupa in tratarea si dresarea animalelor marine (pesti si delfini)