nevoie de Fungizone (Amphotericin B)

Ulcer

Postata de ina.1 cu 11 ani in urma.

buna,

am nevoie urgent de medicamentul Fungizone - Amphotericin B in forma injectabila.
va rog, de unde il pot procura?

Raspunsuri (3)

eva40

acum 11 ani

AVERTISMENT

Acest medicament ar trebui să fie utilizate în principal pentru tratamentul pacienţilor cu infecţii progresive şi pune viaţa în pericol fungice, ea nu ar trebui să fie utilizat pentru a trata formele neinvaziv de boli fungice, cum ar fi afte, candidoza vaginala, candidoza esofagian şi la pacienţii cu număr normal de neutrofile.

FUNGIZONE (amfotericina B) intravenoasă nu trebuie administrat la doze mai mari de 1,5 mg / kg. EXERCITAREA ATENŢIE Pentru a preveni supradozajului accidental, ceea ce poate duce la stop cardiac sau cu potenţial letal cardiorespirator (a se vedea avertismente , Supradozare , şi Doze si mod de administrare ). Verificaţi numele produsului şi dozele dacă doza mai mare de 1,5 mg / kg.

esti sigura ca vrei sa-l folosesti????
eu stiu ceva care este cu mult mai eficient dar fara efecte secundare,scrie-mi si te ajut
***@yahoo.com

Danielle

acum 9 ani

Sint disperata, am nevoie de fungizone pentru 2 papagali calopsite. Daca nu face .tratamentul cu acest med. pot muri . Veterinarul mi-a dat reteta dar nu gasesc nicaieri . Astept raspuns Multumesc

veronica marginean

acum 11 ani

ma intereseaza si pe mine un medicament antimicotic in conditiile in care la diflucam am facut alergie