ma tine stomacul

Ulcer

Postata de angi298310 cu 13 ani in urma.

Salut! am fost diagnosticata cu gastrita si infectie cu helicobacter. Iau tratament de 2 sapt cu nexium 40 si regim alimentar. Pt helicobacter am luat amoxiciulina si claritromicina timp de 10 zile. Durerea din capul pipetului mi-a disparut. Problema care ma mai sacaie acum este faptul ca atunci cand respir foarte adanc simt ca ma strange stomacul. Cateodata il mai simt si in timpul zilei ca o jena usoara. Cand nu mananc la timp incepe sa faca galagie. Este normal? Astept cu nerabdare raspunsurile voastre. PS am facut anlize complete de sange si ecografie. Mi s-a spus ca nu am nevoi de endoscopie. Va pup! Multumesc!

Raspunsuri (4)

angy

acum 13 ani

va rog! un raspuns din partea celor care au trecut prin probeleme gastrice! sunt normale simptomele acestea? multumesc!

alexa

acum 13 ani

Eu am facut endoscopie si mi-a iesit gastrita si HP. urmeaza sa iau acelasi tratament. Un regim plus tratamentul acesta vad ca sunt singurile modalitati spre vindecare. Singura analiza care iti arata suta la suta exact ce ai este endoscopia.

luki

acum 13 ani

simtomele tale sunt normale diagnosticului dat,o sa dureze pana la vindecare atentie mare ce mananci,dupa 6 luni fa endoscopie.sanatate,eu ma chinui cu stomacul de doi ani,mai ales ce care avem probleme cu stomacul primavara se accentueaza durerile

Petrut

acum 8 ani

Si eu am fost diagnosticat cu HP dupa o endoscopie. Am luat tratament prima oara si mi a trecut. Apoi a recidivat helyco bacterul. Nu prea ai cum sa scapi de el. Nu beau alcool de fel si nu fumez. Dupa dureri de vreo 10 luni am urmat un tratament cu ceai de pelin neindulcit cu nimic. Pui o lingurita de planta intr o cana cu apa rece. O lasi peste noapte si o bei dimineata dupa ce o strecori. Este foarte amar!!! Se bea 2 sapt o cana pe zi . Apoi apuza o luna. Trebuie facute trei cure. Vreau sa va spun ca mananc acum si lemne si nu mai am treaba in afara de niste mici jene uneori dar sunt de nebagat in seama. Atentie la cozonac si checuri!!! Mie nu stiu de ce dar de la ele daca mananc nu ma simt bine deloc!!! La fel si la pasca de Paște! O sa fiti miltumiti de cura cu pelin!