Jena la stomac ! Nu este durere

Ulcer

Postata de bolnavul2011 cu 11 ani in urma.

Buna.
Am probleme cu stomacul de la 17 ani (gastrita) si pana acum cateva luni, ma ustura stomacul cand mancam usturoi sau bauturi alcoolice tari.
Acum s-a schimbat treaba si nu ma mai ustura ca nu mai mananc usturoi sau bauturi alcoolice dar am o jena la stomac exact la mijloc.
Aceasta jena nu o am toata ziua mai dispare mai apare mai mult nu este dar totusi imi fac griji ca e cam dubioasa.
Ce crezi ca este ? am baut omeran , controloc, ranitidina si nimic ..nici o schimbare.
La medic o sa ma duc cand o sa strang banii necesari.
Mersi.

Raspunsuri (2)

marta

acum 11 ani

poate e bine sa tii regim o perioada, sa vezi cum te simti: alimente fierte, coapte, fara prajeli, dulciuri, cafea; cam asta mi-a zis si medicul la care am fost eu, la Medsana; in plus, am primit si un tratament o perioada scurta, dar e ok acum, nu mai am probleme.

bolnavul2011

acum 11 ani

Buna.
Ms de raspunsuri.
Marta, am inceput sa tin regim si eu dar nu ma pot lasa de tigari si cred ca asta imi afecteaza.
Imi poti spune ce tratament ai luat ?
Eu am incercat asa : Controloc , Omez, Omera sau ranitidina.
Cu toate imi trece daca ma doare stomacul , dar acea jena care apare cam pe la amiaza si trece cand stau intins tot nu dispare.
Ms.