Helicobacter

Ulcer Adjuvant la terapia cu antibiotice

Postata de danacrisa cu 13 ani in urma.

Ce tratament naturist e cel mai bun pentru helicobacter ?

Raspunsuri (15)

Adrienne

acum 13 ani

"Suc si gel de Aloe Vera". Rezultate deja, dupa doua luni de zile. Durata tratamentului 6 luni.

colnago

acum 13 ani

Un tratament eficace poate fi bautura bioactiva Tahitian Noni, cel original, nu are contraindicatii.

danacrisa

acum 13 ani

Multumesc mult! Ce parere aveti de mierea Manuka?

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 13 ani

Deoarece este vorba de o infectie bacteriana, singurul tratament cu sanse reale de eradicare este cel cu antibiotice si inhibitori de aciditate. Tratamentele naturiste sunt doar adjuvante in terapie, dar nu pot garanta eradicarea acestei bacterii.

costel

acum 13 ani

multumim doamnei doctor Carmen pentru informatii cit mai exacte.Deoarece sunt si persoane rau intentionate care ,spus pe romineste (se baga ca musca in curu calului ,unde nu-i fierbe oala),aviz amatorilor de sfaturi cu nume deochiate.

danacrisa

acum 13 ani

Multumesc d-na doctor, dar am trecut deja fara nici un folos prin tratamentul clasic medicamentos. Ma deranjeaza foarte mult senzatia de balonare si zgomot in abdomen mai ales la servici. Halena nu am, la analize la sange au iesit anticorpi slab pozitiv. Nu vreau sa ajung la cancer.

Dr. Carmen Ruxandra Posoiu

acum 13 ani

Anticorpi pozitivi anti helicobacter nu inseamna neaparat ca mai aveti bacteria in stomac, ci mai degraba ca ati avut-o. Pentru a verifica eradicarea bacteriei, va recomand sa faceti un test de depistare Hp din materiile fecale. Balonarile si zgomotele tin mai degraba de un disconfort al intestinului gros (intestin iritabil) si necesita un alt tip de tratament.

danacrisa

acum 13 ani

multumesc mult

monica

acum 13 ani

am dureri de stomac groaznice

monica

acum 13 ani

sper ca ma receptioneaza cineva sunt singura cu un bebelus nu pot pleca

danacrisa

acum 13 ani

cheama Salvarea si cere medic la telefon, nu masina

danacrisa

acum 13 ani

in ce parte? daca e dreapta jos poate fi apendicita, mai ales daca ai belelus, trebuie sa ai grija de tine, e periculos

gheorghe

acum 11 ani

am facut tratament pentru HP cu claritromicina , amoxicilina si omeprazol timp de 7zile. am facut o pauza de 10 zile dupa care am repetat testul din sange pentru HP unde a iesit cifra mai mare ca inaintea tratamentului: inainte cifra era 20 iar cum a iesit 26. imi puteti da o recomandare ?

Gabriel

acum 10 ani

Va recomand tuica naturala din fructe ecologice facuta la 50 grade amestecata cu miere de albine consumata pe stomacul gol cantitate de 25 grame la care adaugam 1 varf de cutit de ardei iute macinat in fiecare dimineata timp de 10 zile.

andreea

acum 9 ani

Buna ziua, Eu am suferit foarte mult din cauza Helicobacter Pylori si am facut ani de zile tratament cu antibiotice fara nici un rezultat.Am facut tratamentul cu 3 produse de la firma Swanson Health Products Colostrum , Broccoli si Mastic gum si de atunci nu mai am nici o problema, analizele sunt ok.Le-am luat de pe site-ul www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!