helicobacter pylori

Ulcer

Postata de livishor cu 13 ani in urma.

am facut zilele astea analiza cu numele helicobacter pylori IgG-ELISA si mi-a fost gasita in sange o cantitate de 37,89 U/ml ..as vrea sa stiu cum se interptreteaza acest rezultat si daca si cat de grav este..si eventual, unele recomandari.. multumesc!

Raspunsuri (2)

Gabi

acum 13 ani

Stiati ca exista un aparat total inofensiv care va scaneaza intreg organismul la nivel de celula si va spune starea sanatatii la fiecare organ in parte la un pret derizoriu, fara recoltare sange si fara radiatii? Tratamentul este naturist si personalizat pe fiecare pacient in parte. Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz

Adrienne

acum 13 ani

Acesta analiza ,sigur a fost facuta la recomandarea unui medic,in urma unor simptome...........Medicul gastroentrolog este in masura sa stabileasca un tratament. Daca ne uitam la limitele normale,admise[0-0,9 U/ml] se vede cat de mult sunt depasite........Pe langa alte riscuri, cel mai mare este aparitia cancerului gastric. Singurul lucru care ramane de facut este urmarea unui tratament,sub supravegherea unui specialist iar dupa cateva lui, este bine de facut si o gastroscopie........Mare atentie la cei din jur caci, se poate transmite f. usor.