gura uscata

Ulcer Gura uscata

Postata de camelia209103430 cu 11 ani in urma.

Buna ziua , va rog foarte respectos sa raspunda numai cine stie thx. dimineata ma trezesc cu gingiile uscate , (adica trebuie sa dau cu limba sa-mi umezesc gingiile ca sa simt ca este normal) beau apa suficienta , si inainte de culcare beau un pahar cu apa , am probleme si cu colonul eu asa cred ma doare s-au mai bine zis ma ustura si pe mine in partea stanga sub coasta . oare ce sa fie? astept raspuns , va multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Simptomele sunt nespecifice si nu se pot face aprecieri asupra unui diagnostic. Este nevoie sa consultati medicul internist pentru o evaluare amanuntita.

Ivan Borcea

acum 11 ani

Rugati pe cineva ai casei sa va monitorizeze in timpul somnului. E posibil sa dormiti cu gura deschisa. Daca acest aspect lipseste, consultati un stomatolog. E posibil sa aveti afectiuni ale glandelor salivare, rezultat a unei patologii generale.