Gstrita cronica cu Hpylori

Ulcer

Postata de olga9 cu 15 ani in urma.

Buna ziua!am un diagnostic pus in ian.2007 la Spit.Jud.Tg.Mures+gastrita cronica cu HP.nu am facut tratament deoarece in 2007 am fost insarcinata,iar in 2008 m+am ocupat de copil.ce tartament trebuie sa iau ca numai pot manca nimic?nu e bine nici cand nu mananc,dar nici dupa.e ceva de groaza.ma doare stomacul de numai pot.trebuie si regim nu?astept o schema de tratament + regim.multumesc.va pup si nu va doresc asa ceva.

Raspunsuri (2)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna
Te sfatuiesc sa mergi la un nou control, poate s-a mai schimbat ceva.Un doctor specialist iti poate recomanda un tratament si regim, nu incerca sa administrezi un tratament dupa ureche, nu poti sti daca iti va face bine
Multa sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna,
Pana ajungi la medic sa vezi cum a mai evoluat boala, ai putea folosi niste tratamente naturiste. De eemplu cura cu polen , sau cura cu sucuri de fructe eacide, lapte si zarzavaturi(varza, , morcov, sfecla rosie, castravete, spanac). Cura cu ceaiuri.
Interzis:alcool, tutun, cafea, carne de porc, prajeli, branza fermentata, carne conservata, ardei iute, sare, dulciuri, cacao, ciocolata, paine alba, fructe acide.
Ca indulcitor, foloseste mierea care protejeaza mucosa gastrica.
Si nu uita ca o "vizita" la medic este esentiala dupa 2 ani de la diagnosticare.
Sanatate maxima!