Gastroduodenita acuta eroziva

Ulcer

Postata de aurelian41 cu 13 ani in urma.

Puteti sa-mi sugerezi un regim alimentar pentru aceasta boala. Am pastile Nexium debridat si Venter pe o perioada de o luna de zile. Mai este alt tratament pentru acesta boala?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Regimul alimentar trebuie să fie fără tutun, alcool, condimente, prăjeli, acrituri. Tratamentul poate include şi alte medicamente, în cazul prezenţei unei infecţii (precum infecţia cu Helicobacter pylori)

alexa

acum 12 ani

am avut si eu acum ceva timp acelasi lucru...si pot sa zic ca aceasta medicamentatie mi-a facut mai mult rau decat bine...aveam o senzatie de amar tot timpul in gura si ma simteam la fel ca inainte.....Am incercat cu pastile naturiste ULCOGASTRIN ..se gasesc la orice farmacie....si pot sa spun ca de atunci nu am mai avut probleme....iau doar asa la nevoie cand ma mai doare stomancul.....sper sa-ti fie de ajutor raspunsul....multa sanatate!

lumiita

acum 12 ani

ULCOGASTRIN
SI PENTRU GASTRODUODITA??/RASPUNDETI-MI VA ROG MULT ...MULTUMESC