gastrita cronica fara helicobacter pylor

Ulcer

Postata de danvoxmaris cu 13 ani in urma.

Cu un an in urma am facut o gastroscopie cu biopsie, in urma caruia rezultatul a fost ,, gastrita cronica avansata fara helicobacter pylor,,.Am urmat tratament cu omeprazol doua pe zi pentru 2 luni. M-am simtit bine pentru cateva luni, apoi iar ma durea puternic in partea superioara a abdomenului.Am repetat tratamentul de mai multe ori si mereu se intampla acelasi lucru. Acum iau omeprazol de 2 luni, dar nu imi mai trece durerea de tot (am reprize de durere). Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 13 ani

Suc de Aloe Vera, timp de 6 luni,in primele doua luni se pot lua chiar si trei capacele de suc,dimineata,pe stomacul gol,cu jumatate de ora inainte de masa. Nu trebuie diluat in nimic, are un gust acrisor. Rezultatul este garantat.

erlazar

acum 13 ani

miere de Manuka, timp mai indelungat (cateva luni) pot sa va spun ca are eficienta, este si usor de luat, nu greu de suportat ca medicamentele - noi am luat de pe bioremed.ro. Sanatate!