Gastrita cronica atrofica pseudopolipoasa

Ulcer

Postata de DANIELA161101174 cu 12 ani in urma.

Am 34 de ani si in urma unor probleme digestive(dureri in epigastru, greturi, balonare) am facut o endoscopie digestiva in urma careia a rezultat ca: multiplele fragmente de mucoasa antrala examinate prezinta semne de gstrita cronica atrofica cu microfocare de metaplazie intestinala incompleta.I++/- , Act ++/-, Atr +,Metapl. intest +/-,Displ.+.
Concluzia a fost ca sufar de gastrita cronica atrofica pseudopolipoasa si mi s-a dat tratament pt o luna cu Controloc 40mg/1zi, maalox si metoclopramid.Nu mi s-a explicat cat de grava e aceasta afectiune si cat de repede si in ce conditii poate evolua spre altceva mai grav(ex cancer).Mi s-a spus sa revin la control peste 2 ani.
As dori ,daca ma poate ajuta cineva, niste informatii cu privire la aceasta afectiune.

Raspunsuri (11)

eva40

acum 12 ani

Buna seara
dvs aveti un diagnostic bazat pe simptome.Eu am o alta parere din descrierea dvs.Sunt convinsa ca va pot ajuta sa scapati maxim in 2 luni.

Utilizator11547229107

acum 5 ani

Buna ziua cu respect va rog sa ma ajutati povestea mea este de 2 ani și 4 luni nu mai sunt om am fost diagnosticat cu gastritra cronica și hernie hiatala de 3 cm fără probleme am luat tratamente controlor 40 gastrofait uleiuri foarte multe tratamente nu mai stiu ce sa iau stările mele sunt foarte rele nu pot mânca bea munci am facut endoscopie colonoscpie ct rmn foarte multe investigatii si tratamente și nimic după 2 ani am stari de rau sunt plin dureri ameteli oboseala cronica va rog sa ma ajutati am varsta de 40 ani capatangiuliano@ adresa_web_filtrata

ionel

acum 11 ani

ce a-ţi recomandat danielei

petronela

acum 10 ani

buna ajutati-ma si pe mine cu acest tratament ...cu un disgnostic la fel?...cu ce lati ajutat pt tratament???..multumesc mult

TACHE CORNELIA

acum 10 ani

va rog sa ma ajutati si pe mine cu tratamentul recomandat Danielei

DANIELA161101174

acum 10 ani

Tratamentul pe care l-am urmat pana la urma e unul naturis: oua de prepelita dimineata pe stomacul gol, enzime digestive cand mananc ceva mai greu ( si acum mananc aproape orice fara sa mai am probleme),cate o lingurita de ulei de galbenele , capsule "Stomac sanatos " de la firma Fares si 4-5 zile pe luna cate un Omeran de 20mg. Nu beau cafea pe stomacul gol, nu consum alimente picante , muraturi f f putin si beau zilnic cate un pahar de vin rosu de casa indulcit cu miere.Tratamentul recomandat de d-na Eva se baza pe o detoxifiere a organismului si pe eliminarea parazitilor (pe care eu nu ii aveam).Cu multa rabdare si, ce-i drept , ceva suferinta, putem totusi reusi sa traim mai bine si aproape normal.

eva40

acum 5 ani

Daniela,de unde stii ca nu aveai paraziti? exista 2 tipuri de oameni,deparazitati sau nu.Daca ai grupa sanguina A2 sau AB4 mai mult ca sigur ai paraziti la nivel duodenal. Altfel aceste grupe duc lipsa de acidul gastric,imposibil de a avea ulcer.Intelegi??? Insa daca grupa de sange este 01 sau B3 ,gastrita si ulcerul este foarte frecvent intalnit. Sunt multe de spus ,fiecare procedeaza cum vrea. Eu tratez cauza

Utilizator11580715087

acum 3 ani

Buna ziua. Oare as putea sa va contactez si eu pt mai multe detalii? Adresa mea de email este haba_ioana@ adresa_web_filtrata . Multumesc frumos!

T. CORNELIA

acum 10 ani

D-na Daniela,va rog frumos daca se poate sa-mi dati posibilitatea de a va contacta personal,multumesc. e-mailul meu este [email protected]

marian

acum 8 ani

Doamna Daniela, va rog dacă îmi puteți oferi mai multe detalii telefonic și mie...e mail-ul meu este [email protected]

Visan

acum un an

Buna ziua ! Și eu am același diagnostic. Cum s-a rezolvat?