gastrita antrala eroziva

Ulcer Gastrita eroziva

Postata de liviu46133779 cu 12 ani in urma.

buna ziua am 31 de ani si am facut endoscopie rezultatul gastrita antrala eroziva,am urmat tratamentul dat de medic dar durerile au aparut inapoi si sunt chiar mai rele,ce sa fac?am luat nexium,klacid,amoxacilina,metrinidazol
multumesc

Raspunsuri (1)

Elena Ciuperca

acum 7 ani

Buna ziua. Din tratamentul pe care l-ati luat, se pare ca ati avut si infectie cu Helicobacter pylori. De la o luna de la terminarea tratamentului este necesar sa va retestati pentru Helicobacter pylori. Daca bacteria va fi in continuare prezenta, va trebui sa luati alte antibiotice, insemnand ca a fost rezistenta la ceea ce ati luat inainte. In situatia in care va fi absenta, este posibil ca simptomatologia sa fie in cadrul unui sindrom de intestin iritabil, cel mai probabil aparut ca urmare a consumului de antibiotice.

Elena Ciuperca
Medic Primar Gastroenetologie
Clinica DigestMed
digestmed . ro