fotbalist operat de perforatia ulcerului

Ulcer

Postata de iulia-clarisa cu 14 ani in urma.

va rog mult la cat timp dupa operatie pot incepe antrenamentele la fotbal, eu sunt jucator si din asta traiesc si vreau sa stiu daca imi pot relua activitatea.
Totodata nu vreau sa imi pun sanatatea in pericol.Am fost operat in 5/10/2009.

Raspunsuri (2)

Sheila

acum 14 ani

Interventia a fost laparoscopica sau operatie clasica. Din cate am inteles la cea laparoscopica recuperarea dureaza mult mai putin(cateva saptamani).Acum depinde si cat de grav a fost, cel mai bine ar fi sa discuti cu medicul care te-a operat
Numai bine

iulia-clarisa

acum 14 ani

Operatia a fost clasica niciodata nu a acuzat dureri de stomac, dar intr-o noapte s-a trezit cu dureri insuportabile si cand am mers la urgenta spitalului, in urma analizelor a reiesit ca avea un ulcer si din cauza medicamenteleor pe care le-a tot luat pentru dureri de picioare( articulatii, dureri de genunchi) acest ulcer de care nimeni habar nu avea( el are 24 de ani) a perforat si a facut si o peritonita la nivelul stomacului. A urmat operatia pentru ca infectia era cam grava.
Va multumesc si astept un raspuns de la cei care ne pot informa ceva.