Foame excesiva

Ulcer

Postata de annah cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

Am 27 de ani si am o problema de mult timp deja. Imi este foame tot timpul. Nu sunt obeza, am 1,63 inaltime si 55 kg. Am grija ce manac, dar niciodata nu ma satur. Nu am dureri abdominale, decat rar, poate cand mananc ceva care nu-mi prinde bine. Totusi stiu ca nu este de ignorat faptul ca mi-e foame non-stop. Analizele mi-au iesit bune tot timpul. Totusi, as vrea sa stiu ce se petrece cu mine.

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Nu este nimic în neregulă, mai ales luând în considerare greutatea şi înălţimea d-vs. Totuşi aş recomanda efectuarea unui set de analize care să cuprindă dozarea glicemiei, trigliceridelor, colesterolului şi efectuarea unor teste hepatice.

Iuli

acum 13 ani

Ai facut analize hormonale? Pare a fi o dereglare hormonala (eu de ex am avut aceste manifestari de la un simplu chist ovarian). Consulta un endocrinolog si fa niste analize complete.

PSH IOANA PANCULESCU

acum 13 ani

Treci printr-o perioada stresanta?
sincer cred ca este psihica problema ta
Golul sufletesc incerci sa-l umpli cu mancare si normal ca nu te saturi

annah

acum 13 ani

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!