dureri stomacale

Ulcer

Postata de yarine cu 14 ani in urma.

Ce pastile pentru dureri de stomac sau ce fel de ceaiuri trebuie sa beau?Sunt plecata in concediu si nu pot sa merg la doctor.Multumesc!

Raspunsuri (9)

Adrienne

acum 14 ani

ORTANOL 20 mg capsule [ substanta de baza omeprazol] iar ca ceai...CEAI GASTRIC pliculete, de la Fares. Multa sanatate !

Ansrei

acum 11 ani

si eu sufar de stomac de aproape 2 ani am facut tubaj mi-sa scos sucul gastric si nu am mai avut probleme. In urma cu aproape o luna a inceput sa ma doara iarasi acum iau controloc gastro rezistente si venter pe baza de omeprazol. nu ma lasat durerea de tot doar sa ameliorat

raluca

acum 14 ani

Buna,
Pentru stomac poti lua ranitidina sau malox, dar nu ti-ar strica si o vizita la medic sa nu dai intr-o gastrita. Pe curand

franczen_irina

acum 14 ani

buna dimineata am plomblema cu stomacu si am facut analiza si mi-a iesit microbi si dr de familie mi-a dat reseta omez fromilid ospamox vreau sa stiu daca sunt bune va multumim

panaite

acum 14 ani

am luat nexium 1 an de zile si tot nu mia trecut zilele astea am vomatcu singe starea de voma o am de mult timp ce sa mai iau ca am incercat toate pastilele si ceaiurile va multumesc

nicu

acum 14 ani

pana la urma va ramane tot zeama de varza sau sucul de la cartofi(amidonul),oricum este ceva natural si cu eficienta maxima.

kosty

acum 13 ani

si eu am probleme cu stomacul si medicul mi-a transcris HELICID. tarziu si-a facut efectul nu stiu de ce!

somesan ileana

acum 12 ani

pentru durere de stomac in partea de sus spre piept ce medicamente sau ceari sa folosec

nicusor

acum 11 ani

ma doare stomacu