dureri la stomac

Ulcer

Postata de dariius93 cu 12 ani in urma.

buna ziua !
Am 17 ani si am observat cand alergam ca ma durea in partea dreapta a stomacului si am hotarat sa ma duc la medic , am facut analize si a iesit helicobacter pylori slab pozitiv am tinut tratament timp de o luna jumate si dupa acea am fost la medic si mia spus ca ca e bine dar dupa ceva vreme durerea a aparut dinou !
va rog sa-mi dati un sfat ce sa fac poate fi un alt diagnostic? poate fi de la ficat sau apendice ?
va multumesc !

Raspunsuri (2)

pufoasa

acum 12 ani

Trebuie sa te tii si de regim alimentar daca ai probleme cu stomacul

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs ar putea fi vorba de:
1. persistenţa a gastritei, mai ales dacă sunteţi fumător
2. o complicaţie a hipersecreţiei de acid gastric precum boala de reflux gastroesofagian
3. o afecţiune hepatică.
Pentru stabilirea unui diagnostic exact este recomandat consultul unui gastroenterolog