Dureri in epigastru

Ulcer

Postata de silvia129 cu 12 ani in urma.

Va rog sa-mi spuneti daca se poate, de ce ma doare in epigastru dupa ce mananc, mai ales daca sunt intr-o stare de nervozitate, mai bine zis cand ma enervez, sau daca am un stres . Mi se intareste stomacul si ma doare groaznic in zona epigastrului si parca radiaza in hipocondrul drept.
Daca stau in pat pe partea dreapta ghemuita vreo ora parca ma linistesc, dar deja nu mai suport.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Achitei

acum 12 ani

Simptomele dumneavoastra traduc o stare hipersecretorie gastica. Este nevoie de o evaluare din partea unui specialist gastroenterolog, care va aprecia in functie de varsta dvs si factorii de risc oportunitatea unor investigatii suplimentare (analize de sange, endoscopie). In orice caz trebuie respectata o dieta asociata unui tratament antiscreror gastric.
Sanatate!

nina

acum 10 ani

pe mine ma doare rau de tot epigastul , a inceput acum 3h , si inca continua sa ma doara... ma doare rau de tot !!