durere / usturime in partea stanga

Ulcer

Postata de malatete cu 13 ani in urma.

Buna seara! De vreo doua luni simt o durere in partea stanga sub coaste care uneori se simte si pana sub san. Am facut un ECO abdominal si pancreasul este curat , splina omogena, diametre normale4.8cm / 11.2cm - cu splina supranumerara de 1.7cm. Cu acest rezultat am fost la medicul de familie si mi-a spus ca durerea este de la stomac, ca as avea o gastrita de reflux si mi-a dat tratament cu Omez si no spa +ceva regim.
Dupa o luna de tratament durerea persista.
Credeti ca poate fi vorba despre altceva- ulcer? Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic Epuran

acum 13 ani

În cazul d-vs aş recomanda consultul unui medic gastroenterolog

Utilizator11622752107

acum 2 ani

Buna Medic.De vreo 5 zile am o durere in partea stanga spate si fata,jos mai jos de coaste o usturime apasata ..am luat pastile de durere imi trece si apoi dupa o ora reapare ..am facut acu 2 luni raza la rinichi si mi sa spus ca nu am nimic ,nici o piatra ,ce sa fie nu stiu.momentan sunt in strainatate si nu sunt asigurat.multumesc astept un raspuns