durere subcostala stanga

Ulcer

Postata de Teo-29 cu 8 ani in urma.

Buna seara.Am o durere subcostala stanga care se resimte in spate de vreo 3 ani,dar in ultimul an e mai accentuata.Am tot fost la tot soiul de medici,dar dupa multi bani aruncati pe fereastra nu mi se poate spune exact ce am.Ma doare destul de tare,am foarte multe gaze,eructatii si dimineata pe stomacul gol.Am facut helicobacter care a iesit negati.La HLC mi-a iesit PLT 444 10^9/l fata de 150-400/10^9/l cat e normal si ATPO 254UI/ml fata de 0-35/UI/ml cat e normal.Nu ma mai suport.Radiografia pulmonara conf.spuselor medicului e ok.Tranzit baritat ulcer gastro-duodenal pe care il "tratez" cu ranitidina.

Raspunsuri (2)

Sophia M

acum 8 ani

Daca nu s-au vizualizat probleme la pancreas sau alt organ explicit, din ce descrii, poate fi o suferinta a colonului transvers, sau in segmentul numit sigmoid. Fa-ti o colonoscopie, nu mai e deloc de speriat asa cum era pe vremuri. Si cauta sa vezi daca alimentatia de un anumit fel accentueaza simptomele, e posibil sa ai colon iritabil, intolerante alimentare etc. Nu elimina nici analiza numita proba de digestie , din fecale, si coproparazitologic. Sanatate!

Teodor10

acum un an

Ce ai mai aflat?