Durere in capul pieptului

Ulcer

Postata de magdalena ignat cu 9 ani in urma.

Buna ziua.Am 40 de ani si de ceva timp am dureri in capul pieptului,dureri care tin cateva minute,simt o greutate o presare o apasare si am dureri si cand apas in locul respectiv.Durerea persista cand ma ridic si la mers cand stau intinsa si vreau sa ma intorc pe pe ambele parti durerea se accentueaza si durerea imi ingreuneaza respiratia,cand vreau sa trag aer in piept am dureri si respir mai greu.Eu am si ulcer cronic duodenal si sunt operata de hernie de disc lombar si de 1 an si cervical.As vrea sa-mi spuneti ce poate cauza durerile si daca e ceva grav .Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Dupa descriere, pare a fi o durere de tip musculoscheletal. Este bine sa consultati medicul reumatolog pentru reevaluare si tratament adecvat.

magdalena ignat

acum 9 ani

Va multumesc.