cum se trateaza?

Ulcer

Postata de ane-marry cu 11 ani in urma.

am si eu o intebare... nu stiti vreo reteta taditionala pentru tratarea ulcerului???

Raspunsuri (4)

antoneta142936

acum 11 ani

Un albus de ou, nebatut, inghitit in fiecare dimineata, pe stomacul gol, cu 30 de minute inainte de a te ridica din pat, timp de 3-4 saptamani. Preferabil ca oul sa fie cat mai proaspat. Tratamentul se repeta in fiecare primavara si toamna, daca este necesar. S-ar putea ca dupa 2-3 zile sa apara dureri mai mari, nu intrerupeti. Tatal meu caruia ii cam placea paharelul facea asta regulat si a scapat de cutit.
Sanatate

eva40

acum 11 ani

un tratament mai simplu ar fi tabletele de lucerna.Poate fi o parazitoza sau micoza cauza.Ce grupa de sange ai?
astept sa-mi scrii,e mai simplu decat ai crede
Eva Farcas
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro

ane-marry

acum 11 ani

buna ziua. Am grupa B3+...

ane-marry

acum 11 ani

am ulcer duodenal am facut bariu si am luat CONTROLOC o luna de zile si acum iau RANITIDINA