Cum scap de Helicobacter?

Ulcer

Postata de Sophia M cu 10 ani in urma.

De 5 ani nu pot scapa de HP. Am incercat toate schemele cu antibiotic si dupa 2 administrari incep sa am reactii alergice severe. Alergologul mi-a interzis sa mai incerc, nici internata nu isi da acordul. Si eu nu stiu ce sa mai fac, am mari neajunsuri digestive. Tin regim tot de atatia ani, dar degeaba, antrul meu este afectat si hiperaciditatea nu va disparea cat timp bacteria e in cantitate asa mare (8,2).Un gastroenterolog ce recomanda CONCRET inb acest caz? MULTUMESC! (nu imi spuneti de naturiste, amelioreza doar simptomele).

Raspunsuri (16)

Miruna Constantin

acum 10 ani

iti recomand pachetul Hulda Clark pentru detoxifiere si deparazitare si dispozitivul Zapper. Sanatate!

Sophia M

acum 10 ani

Sunt deschisa la orice idee, dar nu m-am lamurit cum face acest aparat diferenta intre bacteriile benefice si cele patogene din organism?

bratu mihaela

acum 10 ani

Eu am scapat cu Tavasin antibiotic si un pahar cu lapte batut in fiecare zii cat timp iei pastilele

Sophia M

acum 10 ani

Am intoleranta la lactoza!!!

Si am scris ca am alergie la antibiotice ,,,,

vasea

acum 10 ani

frate ce tare esti!
antibiotice + lapte = LOVE
cum este posibil asa ceva?

Antonia

acum 10 ani

De unde se comanda pachetul pentru deparazitare?

victor

acum 10 ani

Raspunsul meu este urmatoarea reteta: NEXIUM tablete 1(o)cutie-1tb dimineata-1 tb. seara. KLACID de 250mg=30 tb. Cite 2 tb. la 12 ore adica:la ora 12 (2 tb.) si la ora 24(2 tb) DUOMAX de 250mg=30 tb. Cite 2 tb. la 12 ore adica: la ora 6(2 tb) si la ora 18(2 tb) La toti carora le-am recomandato a functionat,imclusiv la mine. Iti doresc sanatate.

Sophia M

acum 10 ani

Multumesc tare mult pentru raspuns! Dar e tot antibiotic si sunt alergica la el. De asta nu mai stiu cum sa procedez....Nexium mai iau, e bun.

elena

acum 10 ani

Nexium este foarte bun si ar fi bine sa ti schimbi medicul deoarece nu e bun.Cand ai probleme cu arsurile si hiperaciditate nu consumi lapte dimpotriva paine prajita .biscuit simplu .etc.

dragos

acum 10 ani

eu am aut helocobacter si m-am tratat singur cand am vazut ca medicii sun afoni iti pot arata zecide analize pe care le-am facut timp de 9 luni si am reusit sa scap singur uite iti las nr meu de tel eu vreu sa ai incredere in mine ..dar sa stii ca , conteaza si numar valoric cat de crezut il ai au am avut o colega care a avut la fel si a scapat de le u 9 antibiotice odata cand am auzit asa m-am spariat si am zis n use paote treb sa fie si alta cale si m-am tratat definitiv doar cu tratament naturis totu conteaza cu mei si ce iei este o schema pe care treb sa o respecti ca altfel bacteria se obisnuieste si capata rezistenta exacat ca in cazul candidei pe ca am avut si candida helicpbacter posibil sa-l f i provocat din cauza unui tratament cu pastile pe care l-ai facut iar prin asta ti-a scazut imunitatea si el sa dezvoltat mai mult asta e nr meu de tel 0745671487 iar daca crezi ca te pot ajuta sunama nu iti cer nimic sa-mi dai absolut nimic daor ca am trecut si eu prin asta si situ cat de rau e si vreu doar sa te ajut

Istrate Maria

acum 10 ani

De unde se poate lua acest pachet de detoxifiere si deparazitare al doamnei doctor Clark?

Miruna Constantin

acum 10 ani

***.ro ai acolo si telefoane de contact. Este mai bine daca ai discuta personal cu ei pentru ca sunt foarte multe pachete si sa stii exact ce sa alegi. Sanatate!

mihai

acum 10 ani

vezi suc proaspat de cartofi rosii. gasesti pe net.sanatate !

iordan mihai

acum 3 ani

Caut urgent un tratament naturist impotriva acestei bacterii.

Sophia M

acum 3 ani

Mastic Gum, Miere Manuka si antiacid luat concomitent.

Utilizator11624770461

acum 2 ani

Sophia M, cum ai rezolvat problema?