complicatii in urma operatiei de ulcer gastric perforat cu peritonita

Ulcer Peritonita fungice Ulcer gastric Profilaxia ulcerului gastric Peritonita
+2
Vezi toate grupurile

Postata de iulia-clarisa cu 14 ani in urma.

a trecut o luna si jumatate de la operatia de ulcer gastric perforat cu peritonita si am arsuri in spate si in zona pieptului de nu mai pot sta nici in pat.
Apoi am dureri de cap am ajuns si la urgenta intr-o seara dimteam ca imi amorteste partea stanga a capuli.
Ce inseamana aceste simptome?
Am fost in spitalul de la timisoara si toate analizele sunt bune dar eu inca sunt cu dureri, mi-au facut examinarea radilologica cu bariu a stomacului dar eu am inteles ca in ziua de zi aceasta examinare se face rar.
Va rog sa imi raspundeti ma simt rau ce poate fi de data asta si cat mai trebuie sa stau fara efortul fizic - sunt forbalist si as vrea sa stiu la cat timp pot sa incep antrenamentele?

Raspunsuri (6)

flori

acum 14 ani

mam operat de ulcer gastric acum o luna si jumatate si nu ma pot lasa de fumat ce sa fac?

razvan atena

acum 13 ani

daca nu i-ti e draga viata continua asa. si eu am fumat dupa operatie de ulcer si la cateva zile ma opert din nou

iulia-clarisa

acum 14 ani

tot u raspund la articolul postat cu cateva luni in urma despre simptomele de dupa operatia de ulcer: aveam probleme mari cu coloana cervicala, de aici erau toate simptomele mele. poate va ajuta cu vea de aceea am zis sa scriu acum.

gheorghe vasilica

acum 11 ani

Sunt operata de 10 ani de ulcer gastroduodenal cu piloroplastie si stenoza pilorica functionala pe sistem nervos;la Institutul Fundeni am facut fibroendoscopie de 4 ori si mi s-a stabilit un diacnostic de gastrita cu reflux alcalin si duodenita congestiva...Am urmat tratament in fie care zii de 13 ani si regim strict..De cand mam operat nhu mam simtit bn nici o zi...din contra aproape ajung la urgenta de 2 ori pe an cu sonda nazo-gastrica si imi soate lichid.Nu fumez nu beau.... dc nhu pot sa ridic greutate mai mare de 5 kg caci ma dureri f mari....vas ruga din suflet sami dati un raspuns caci nhumai cred in nimik....unde sa ma duk si ce sa fac caci dc nhu iau pastile intr-o zi de stomac...vomit....vas ruga sami spuneti ce inseamna "anse digestive multiple in pelvis cu peristatltica prezenta" si "stomac reflux biliar"
dc exista vreo ameliorare sau trebuie sa merg iarasi la chirurgie...
va multumesc

aura

acum 11 ani

Am 32 de ani si am dg nodul tiroidian la lobul drept....se imparte in 3 noduli...la polul inf. al lobului drept..cu dimensiunea de o,76-0,56/0,65-0,35/0,75-0,39....
Dimensiuni globale conglomerate:1,24-0,66/1,1cm.....TSH:4.40 FT4:13,90.....
Aceste analize au fost facute sub supravegiere medicala la Inst.CI Parhon...nhu mi sa dat tratament...Ce trebuie sa fac si unde trebuie sa merg daca e sau nhu nevoie...Va multumesc f mult(astept raspuns)

Marius

acum 8 ani

Cam un an de zile fara efort!