Buna

Ulcer

Postata de elena ana cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De cand ma stiu am o problema cu stomacul, luna trecuta am fost la medic pentru ca ma durea stomacul foarte tare, nici apa nu puteam sa beau , imi venea sa vomit cand vedeam mancare si nici apa nu o puteam inghiti. Mi-a zis ca am gastrita si mi-a dat timp de o luna Helides, Motilium si Duspatalin. am terminat pastilele insa de vreo 2 zile imi vine sa vomit continuu numai cand ma gandesc la mancare . Atunci cand imi vine sa vomit nu ma pot abtine trebuie sa vomit neaparat , altfel ma doare stomacul foarte tare. AZi de exemplu nu am mancat nimic si mi-a venit sa vomit asa din senin, Am vomit si am observat ca voma avea o culoarea verde , un verde deschis . Puteti sa imi spuneti ce sa fac, ce analize trebuie sa fac. nu mai pot continua asa. ma doare foarte tare . Abia am 21 de ani , toata viata o sa traiesc asa ? multumesc.

Raspunsuri (4)

Ina

acum 10 ani

incearca tratamentul cu tinctura de nuca neagra

Adrienne

acum 10 ani

Ai fost la gastroenterolog ? ai facut o ecografie abdominala ? si dece nu, o endoscopie gastrica ? Ce stii despre starea colecistului ?

elena ana

acum 10 ani

mi se digera mancarea foarte foarte greu .

Utilizator11630210371

acum 2 ani

Cum ai aflat că stomacul tau digeră greu? Ai rezolvat treaba asta cumva?