B R G E

Ulcer

Postata de riany cu 9 ani in urma.

Buna dimineata, an urma unei endoscopii digestive superioare am fost diagnosticat cu boala de reflux gastroesofagian si stomac cu lichid de hipersecretie an cantitate crescuta ;
Antrebarea mea e ca acel lichid de hiprsecretie poate fi vorba de ASCITA, Va multumesc

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 9 ani

Ascita este definita prin acumularea de lichid in cavitatea peritoneala. Hipersecretia gastrica este capacitatea de secretie gastrica mai crescuta, fata de un individ normal. Ac***a in vedere diagnosticul pus, ai facut analiza pentru determinarea helicobacter pylori ? ar putea fi cauza tuturor problemelor.