Antiinflamatoarele nesteroidiene (AINS) si ulcerul gastroduodenal

Ulcer Ulcer gastroduodenal cu hemoragie

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am doar o singura intrebare.in cazul in care pacientul a facut deja o interventie chirurgicala,mai este necesar o adoua interventie dupa perioada de 3 luni?si dupa operatie,pacientului nu i s-a inchis in totalitate,ramanand un orificiu.

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 14 ani

este posibil ca un copil de 11 ani sa care sta in coma de 15 zile in urma unui accident suferit sa faca hemoragie interna in urma unui ulcer?
Copilul prezenta febra inca din primele zile de coma,ca pana la urma sa fie bagat in operatie de urgenta dupa ce afacut 40 de grade,probabil in uma acestei hemoragii.
Poate fi posibil ca el in timpul impactului sa i se perforat ceva ,dar sa nu i declanseze imediat hemoragia?
Va multumesc