Otita cu tuse seaca ,cum pot scapa de tuse?

Tuse

Postata de katy condtantinescu cu 2 luni in urma.

3zile a aparit tusea seaca si suparayoare am tratat cu sirop patlagina,paracetamol,ibuflam si de o zi bronhosuport si mi-aaparit otita dar eu vreau sa scap de tusea seaca

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Este important sa va adresati unui medic in cazul in care simptomele persista.

Din descrierea dumneavoastra, puteti incerca alte tipuri de medicamente pentru tuse seaca cum ar fi cele antitusive (de exemplu un sirop cu codeina). Totusi, acestea trebuie luate cu prescriptie medicala.

De asemenea, poti incerca remedii naturiste cum ar fi ceaiul de tei sau mierea.
Puteti sa va hidratati optim si sa evitati expunerea la aer rece sau uscat care poate agrava tusea.
Pentru otita, e posibil sa aveti nevoie de antibiotice, deci ar fi bine sa consultati un medic.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/orl

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/tusea-persistenta-ce-afectiuni-indica-si-cum-se-trateazai_17360
sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/remedii-naturale-pentru-tusea-uscata_16071

Va dorim insanatosire grabnica!