Cum pot trata o tuse seaca veche de 12 ani si paresteziile pe care le am in membre?

Tuse

Postata de Lidia cu 2 ani in urma.

Sunt cadru didactic.Tusea a debutat acum 12 ani.La inceput simteam in gură gust de praf de creta.Tusea se ameliora in vacanta de vara,dar si atunci aveam uneori accese severe de tuse.Am luat diverse medicamente, siropuri,pastile de supt,dar nu a cedat.In ultimul an,după covid ,tusea s-a intetit.si ragusesc tare.Tusea este insotita si de strănuturi.Mai am de vreo 5 ani furnicaturi in membre,amorteli,uneori si fata.In gură simt o usturime permanenta.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/tusea-persistenta-ce-afectiuni-indica-si-cum-se-trateazai_17360