am o tuse seaca in mod continuu de cand iau tratament cu noliterax,ce sa fac?trece cu timpul?

Tuse

Postata de MembruMobileApp1493965083 cu 6 ani in urma.

am inceput tratament pentru hipertensiune cu accupro si valorile tensiunii cresteau,apoi medicul de familie mi-a schimbat cu noliprel si fara efect,dupa care medicul cardiolog mi-a dat noliterax care a lucrat corect asupra valorilor tendiunii arteriale reducandu-le la normal,in schimb aveam mari,mari dureri de cap,eu luand tratamentul dimineata si toata ziua ma chinuiam cu acele dureri de cap
mi-a venit ideea sa iau seara noloterax-ul si un antinevralgic si asa am scapat de dureri de cap ziua,in schimb ,imi dadea insomnii si l-am introdus din nou dimineata si cred ca organismul s-a mai obisnuit cu el si durerile de cap s-au domolit,in schimb am o tuse seaca in mod continuu,acest lucru am vazut ca poate fi ca efect secundar al tratamentului co noliterax
ce ma sfatuiti? sa merg la doctor sa-mi schimbe tratamentul sau sa astept poate trece tusea in timp ,de fapt ce fenomen medical s intampla in organism de duce la aparitia acestei tuse deranjante?

multumesc

Raspunsuri (2)

anonim_330022

acum 6 ani

Buna ziua , da -tusea e efect secundar al medicamentului .Trebuie ca medicul dvs de familie sa va schimbe antihipertensivul cu o alta clasa de medicamente

Cristina

acum 2 ani

Nu trece,euam tusit 5 luni de la niorel fara sa stiu cauza.Trebuie schimbat