Ce imi recomandati?

Tuse si congestie nazala

Postata de Flori cu 2 ani in urma.

Buna ziua doamna doctor! Am o fetita de 3 ani, de cateva zile a inceput cu stranut, apoi de aseara tuse seaca si azi a început tuse productiva dar cam rar.. Fiindu-mi teama ca de obicei dr noastra ne prescrie numai si numai antibiotic iam administrat eu acasa siropel brufen, picături bixtonim iar de astazi de cand am vazut ca tuseste productiv am început cu picaturi bromhexin pt tuse
Are aceste simptome (tuse productiva uneori, curg mucisori si am observat acum sa somn ca se aude ceva gen o haraiala dar nu mereu .. Febra nu are.. Apatica nu este
Credeti ca e cazul sa ma ingrijorez mai mult de atat?
Va mulțumesc si v-asi fi recunoscătoare pt un raspuns
O zi frumoasa va doresc!!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Nasul-si-sinusurile/probleme-cauzate-de-mucusul-din-nasucul-copiilor_12732