ce se poate face in acest caz?

Tumori hepatice benigne Hipertensiune portala Disfunctie pancreatica exocrina Abces hepatic Hiperbilirubinemie Tumora hepatica Coma hepatica Tulburari acizi biliari
+5
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator21602790728 cu 3 ani in urma.

Buna ziua.Am si eu o intrebare.
Mama are corona hepatica de f must timp si in ultimele luni burta se rumple mere de lichid si trebuie dusa la spital sa i se scoata lichid din burta.De cate ori se intoarce parca tot are burta, se umfla into o luna si apoi dar la spiral.Nu are avarice esofagiene dar tot timpul se umple de licked f repede scum.Inainte ii scoteram lichid la un an.
Este aproape de moarte? Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ficatul-si-caile-biliare/ciroza-hepatica-boala-care-nu-prezinta-simptome-timpurii_17021