Tumorile cerebrale la adulti: tratament - informatii pentru pacient

Tumori cerebrale

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

As dor sa va intreb daca ma puteti ajuta in legatura cu bunicul meu.Acum 1 an si 3 luni i-a depistat CANCERUL LA PLAMANI.La TOMOGRAF a rezultat o tumoare de 1,5cm.Dupa catva timp a fost din nou la tomograf si i-a descoperit ca tumoare s-a marit acum ac***a 7,5 CM si lichid la plamani si amandoi lobii afectati.Ce avem de facut ?Mai avem vreo sansa?Ma puteti ajuta cumva?

Raspunsuri (1)

florin17563082

acum 16 ani

nu va lasati mergeti la medic matusa mea a avut asa ceva se poate face o operatie se pune ceva nu stiu cum i se spune intre plaman si membrana sa nu-ia ajunga apa din ce localitate sunteti? oricum nu stati asa se mai poate face ceva din pacate la ea a fost prea tarziu dar la voi mai e sperante cred v-as putea recomanda un doctor cum ziceti multa sanatate