tumori cerebrale

Tumori cerebrale

Postata de ellyelenna cu 11 ani in urma.

Am 18 ani, cand am fost mica, la vreo 4 ani, mi-am spart capul intr-o piatra, insa pana acum cateva zile nu am avut nici o durere de cap. Imi amortea din cand in cand in partea dreapta si ma durea cand stateam aplecata pe masa , insa nu le`am luat in seama deoarece nu erau frecvente. Nu am avut cazuri ereditare in familie de tumori sau cancer. Nu pot spune ca am asa ceva, mi se pare putin ireal, dar vreau si eu o parere. Nu am consultat inca niciun doctor. Va multumesc!

Raspunsuri (7)

membru234764

acum 11 ani

Asa am patit si eu cand eram mai mica.M-am hotarat sa merg sa imi fac un RMN deoarece aveam dureri de cap din ce in ce mai dese.Am o leziune si urmez tratament.Sa stii ca si mie imi amortesc mainile si de la asta e,dute la medic pana nu e prea tarziu,mie mia afectat si vederea,am 0.25

ellyelenna

acum 11 ani

Momentan nu am probleme cu vederea, dar am dureri in zona cefei si o stare de somnolenta iesita din comun, as dormi 12 din 12. Simt uneori si o stare de greata. Acum mai nou am ameteli si aproape ca pic pe jos.Cred ca o sa ma duc sa fac o tomografie.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul neurolog si sa efectuati TC cerebral ( sau RMN).

ellyelenna

acum 11 ani

Multumesc frumos!

membru234764

acum 11 ani

am trimis si eu un mesaj la sfatul medicului acum vreo 4 zile,am trimis rezultatul de la RMN si am dat si 5 euro,de ce nu imi raspunde nimeni?

ellyelenna

acum 11 ani

Incearca inca odata...fara bani de data asta .

membru234764

acum 11 ani

nu mai incerc deloc,mi-se pare lipsa de bun simt si nu credeam ca acest site nu este serios,prostesc lumea sa dea bani si apoi nu raspunde nimeni